RFID در فروشگاه برای ست کردن لباس


1397/04/15

RFID در فروشگاه برای ست کردن لباس

شرکت "علی‌بابا" با همکاری شرکت "گس" یک سیستم هوش مصنوعی را توسعه داده‌اند که می‌تواند در هنگام خرید لباس به افراد پیشنهادهای جذاب بدهد و لباس آنها را ست کند. به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، در حال حاضر می‌توان از فناوری دستیار هوشمند اکو آمازون برای ارائه مشاوره مد در خانه استفاده کرد، اما اگر در فروشگاه باشید چه؟

شرکت‌های Guess و Alibaba می‌توانند در این زمینه کمک کنند. آنها با همکاری هم روی یک سیستم هوش مصنوعی موسوم به FashionAI کار کرده‌اند که از دید رایانه‌ای برای کمک به افراد در انتخاب و ست کردن لباس‌ها در هنگام خرید استفاده می‌کند.
این سیستم شامل یک آینه هوشمند است که می‌تواند رنگ، استایل و ویژگی‌های لباسی را که در دست گرفته‌اید، تشخیص دهد و موارد دیگری را که می‌تواند مکمل خوبی باشد، از جمله لباس‌هایی که قبلا آنلاین خریداری کرده‌اید، نشان دهد.

این فناوری به همین جا ختم نمی‌شود. هر کالا در فروشگاه دارای بلوتوث، سامانه شناسایی با امواج رادیویی یا RFID و سنسورهای حرکتی است که به طور خودکار آنها را بر روی آینه هوشمند نمایش می‌دهد.
اگر بخواهید لباسی را امتحان کنید، فقط کافی است آن را بر روی آینه انتخاب کنید. کارکنان می‌دانند چگونه موارد انتخابی و تاییدشده شما را جمع‌آوری کنند و برای شما بیاورند.

اگر تا به حال از حمل یک کوه از لباس در فروشگاه نفرت داشتید، این فناوری می‌تواند رؤیای شما باشد.

سازندگان این سیستم، آن را 4 روز (تا 7 ژوئیه) در یک فروشگاه آزمایشی دانشگاه پلی‌تکنیک هنگ کنگ به نمایش گذاشته‌اند. نهایتا این فناوری نشانگر این است که چگونه هوش مصنوعی می‌تواند زمان خرید لباس را از چند ساعت به چند دقیقه کاهش دهد. 


منبع 

خبرنگاری ایسنا

برای تحول کسب و کار خود نیاز به مشاوره دارید؟

توضیحات بیشتر