نحوه‌ی انتخاب اسکنر بارکد متناسب با کسب‌و‌کارتان


1397/02/23

نحوه‌ی انتخاب اسکنر بارکد متناسب با کسب‌و‌کارتان

اسکنرهای بارکد برای جمع‌آوری داده‌ها بصورت سازمانیافته با خواندن بارکدها یا هر داده‌ای از جمله تصاویر طراحی شده است و این داده‌ها را در یک پایگاه داده قرار می‌دهد تا اطلاعات را به آسانی پردازش و شناسایی کند. هدف گزارش ذیل راهنمایی به‌جهت انتخاب اسکنر مناسب کسب‌و‌کار شما است.


نحوه‌ی انتخاب اسکنر بارکد متناسب با کسب‌و‌کارتان


اسکنرهای بارکد برای استفاده آسان است و در روش‌های مختلف برای اتصال به کامپیوتر شما، شبکه، در دسترس است و یا هر پلت‌فرمی که شما ترجیح می دهید. این که آیا این یک برنامه کاربردی IOS یا اندروید، اسکنر بلوتوث یا اسکنر USB است، همه در دسترس و کم هزینه هستند.
در اینجا برخی از سؤالاتی که باید از خودتان بپرسید، تعیین کنید که کدام اسکنر مناسب برای برنامه شما است:
  •  در چه محیطی از اسکنر استفاده می کنید؟ آیا آن را در یک دفتر یا در یک محیط ناهموار قرار می دهد که مستلزم دوام بیشتر است؟
  • کدامیک از انواع بارکد را شما اسکن می‌کنید؟ چه تکنولوژی از اسکن برای کار شما مورد نیاز است؟
  • آیا داده‌های غیر از بارکدها را اسکن می کنید؟ همانند تصاویر؟
  • اسکنر برای چه استفاده می‌شود؟
  • کدام نوع اتصال برای این اسکنر نیاز دارید؟ آیا شما باید یک اسکنر ریسمان‌دار یا بی سیم دریافت کنید؟
چنانچه شما بتوانید به این سؤالات پاسخ دهید، باید به جستجوی محصولات خاص خود بپردازید که به شما کمک می کند تکنولوژی اسکن، فرم اسکنر و ویژگی های اضافه شده را انتخاب کنید که ممکن است کار شما نیازمند آن باشد.فنآوری‌های مختلف اسکن


اسکنر لیزری: این اسکنرها از یک پرتو لیزری تک خطی استفاده می کنند تا فاصله بین فضاهای سفید و سیاه را بخوانند تا الگویی از یک تصویر در یک فضا و در یک زمان ایجاد کنند. پرتو لیزری به طور مداوم در حال حرکت به جلو و عقب است که باعث می شود که لیزر مثل نور سوسو به نظر برسد، اما در واقع آن از یک آینه سیار برای ارسال الگوی دقیق مورد استفاده قرار می‌گیرد که آن از اسکنر خوانده می‌شود. اسکنرهای لیزری در دو نوع لیزرهای با محدوده بالا و لیزرهای سنتی با محدده کم است. تصویرگر خطی: این اسکنرها از تکنولوژی تصویربرداری برای گرفتن عکس از بارکد استفاده می کنند، تصویر را تحلیل می کنند و سپس اطلاعات را رمزگشایی می کنند. آنها شبیه به بارکد لیزری هستند به طوری که آنها فقط می توانند بارکدهای یک بعدی را بخوانند و آنها باید تمام طول بارکد را برای دریافت اطلاعات بخوانند. این اسکنرها به خوبی در شرایط ناهموار کار می‌کنند تا بارکدهای چاپ شده با آسیب بالقوه یا با کیفیت پایین را بخوانند.تصویرگر ناحیه دوبعدی: این اسکنرها، مانند اسکنرهای تصویربرداری خطی، تصویری از بارکد و اطلاعات را تفسیر می کنند. هرچند که هر دو آنها یک تصویر از بارکد را می‌گیرند، اسکنرهای تصویرگر ناحیه دوبعدی دارای قابلیت‌های بسیار بیشتری از قبیل توانایی اسکن کردن یک بعدی، دو بعدی و بارکدهای انباشته شده هستند. سایر ویژگی‌های که این اسکنرها را از دو تای دیگر متفاوت می‌کند، این است که می‌تواند از هر جهتی اسکن کند یا به عبارت دیگر نیازی نیست به صورت افقی با بارکد مانند اسکنرهای لیزری و اسکنرهای تصویربرداری خطی قرار گیرد. می تواند آن پایین و اطراف که را اسکن کند که می‌تواند بسیار سریع‌تر و کارآمد اسکن کند. مورد دیگری که این اسکنرها می‌توانند انجام دهند، بارکد یک صفحه نمایش است. این اسکنرها به دلیل کارایی و قابلیت انعطاف پذیری، محبوبیت بیشتری دارند.
 

شکل (فرم) اسکنر


هند هلد (دستی): اینها رایج ترین اسکنرها هستند و در مدل های ریسمان‌دار‌(کابل‌دار) و بی سیم که سطح امنیتی جمع آوری داده ها را ارائه می دهند. اکثر اسکنرهای دستی با دستگیره و ماشه برای فعال کردن عملیات اسکن طراحی شده و به طور کلی جمع و جور و سبک وزن است، بنابراین راحت می‌توان آن را در دست گرفت. بسیاری از مدل ها نیز با یک پایه برای ایجاد حالت دست آزاد مانند CUB CS-9203 هستند.

ناهموار: اسکن بارکد با ضریب اطمینان زمانی که در خارج از عرصه و یا در مکان هایی که محیط‌های خشن وجود دارد نگران‌کننده است. این اسکنرهای ناهموار می توانند یک پانچ با روکش‌های سخت را بسته‌بندی کنند که آن‌ها می‌توانند جایگزین شوند با قطره‌هایی را که در برخی از اسکنرهای عمومی مورد نیاز است. این پوسته ها اجزای داخلی اسکنر را از گرد و غبار و خاک محافظت می کند تا حتی در سخت ترین مکان های کار بتواند کار کند، مانند Datalogic PowerScan. اگر چه این اسکنرها گرانتر از اسکنرهای استاندارد هستند، اما نیازی به جایگزینی آنها ندارند.

مراقبت‌های بهداشتی: این اسکنرها آماده ضدعفونی کردن، برای مقاومت در برابر پاک کننده‌های رایج و مضر بیمارستان هستند. اسکنرهای بهداشت و درمان به راحتی برچسب‌های بارکد، دستبندها و حتی اسناد در محیط بیمارستان را اسکن می کنند. Honeywell Xenon 1900h یک نمونه عالی از یک اسکنر بیمارستان است که آماده برای ضد عفونی کردن است.
 
IOS و اندروید: اینکه دستگاه‌های سازمانی Sled یا Clip-On ، دستگاه‌های اسکنر IOS و Android  اغلب آیفون، آی پد یا اندرویدی را به دستگاه اسکن قابل حمل تبدیل می کنند. داده ها بر روی دستگاه از طریق ارتباط بلوتوث از طریق برنامه جمع آوری می‌شود. مدل‌ها می توانند یک بعدی یا دوبعدی باشند و در حال تبدیل شدن به محبوبیت بسیار هستند. برای مثال، Honeywell Captuvo نمونه ای از یک Sled است و Socket Series 7 یک اسکنر آماده است.

اسکنرهای نمایشی: معمولا در فروشندگان خرده فروشی استفاده می شود، اسکنرهای نمایشی به صورت هفتگی، مانند Honeywell Orbit، به آنها اجازه می دهند بارکدهایی را روی محصولات در هر زاویه با سرعت و کارآیی بالا اسکن کنند. اسکن دست آزاد باعث افزایش بهره وری کارکنان می شود.

اسکنرهای پیشخوان (In Counter/On Counter): این اسکنرها در خطوط پرداخت در فروشگاه‌های مواد غذایی بسیار رایج هستند. اسکنرهای پیشخوان طراحی شده‌اند تا جاسازی شوند در بالای پیشخوان برای خواندن بارکدهایی که در جلوی آن اسکن می‌شوند، مانند Datalogic Magellan. اسکنرهای پیشخوانی همانند، Honeywell Solaris 7820 نیز همان کار را انجام می‌دهند بااین تفاوت که روی میز کار ثابت نمی شوند. این اسکنر ها برای اسکن کردن موارد کوچکتر در یک مکان ثابت مناسب هستند.

پایه ثابت: این اسکنرها با سیستم خودکار بزرگ یکپارچه شده‌اند تا بارکد خود را در یک مکان ثابت به طور معمول بر روی یک نوار نقاله یا یک کیوسک اسکن کنند. اسکنرهای با پایه ثابت مانند Motorola MiniScan، به خوبی در خطوط مونتاژ در هر دو مدل کم سرعت و با سرعت بالا کار می کنند.برای تحول کسب و کار خود نیاز به مشاوره دارید؟

توضیحات بیشتر